Pašvaldības vakcinācijas procesā nav iesaistītas. Vai valdība neizrāda pietiekamu interesi?
Ņemot vērā to, ka Latvijā šobrīd ir otrs mazākais vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars Eiropas Savienībā (ES), arvien biežāk izskan apgalvojumi, ka vakcinācijas procesā ir nepieciešama daudz lielāka iesaiste arī no pašvaldību puses. Ventspils mērs Aivars Lembergs gan uzsver – valdība vakcinēšanās jautājumā līdz šim nav izrādījusi nekādu interesi sadarbībai ar pašvaldībām.
Pēc politiķa sacītā, Ventspils pilsētas domes rīcībā no Veselības ministrijas, Nacionālā Veselības dienesta jeb citiem vārdiem sakot, no valdības, nav nekāda informācija par vakcināciju.
“Līdz šim brīdim valdība neuzskata par vajadzību kaut kādā mērā sadarboties ar Ventspils pilsētas domi vakcinācijas jautājumā,” sacīja Lembergs.
Viņš gan uzsvēra, ka Ventspils pilsētas dome neveido vakcinācijas politiku: “Ventspils pilsētas domei nav ne mediķu, ne speciālistu, ne aukstuma iekārtas, lai glabātu vakcīnas, bet ar šo lietu nodarbojas Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, kur kontrolpakete ir Ventspils pilsētas domei, un to gan mēs zinām, ko slimnīca dara, lai nodrošinātu to vakcinācijas skaitu realizāciju. Tas viss ir noritējis organizēti un raiti, proporcionāli tām vakcīnām, kas ir iedotas.”
Viņa ieskatā, pašvaldībām nav jārada kaut kāda paralēla struktūra: “Mums ir slimnīca, ir poliklīnika un esam gatavi vakcinēt. [..] Pašvaldībām nav tiesību veidot savu vakcinēšanas sistēmu, jo likums to absolūti neparedz.”
Tikmēr Salaspils pašvaldības vadītājs Raimonds Čudars no “Jaunās Vienotības” paudis, ka, viņaprāt, būtu jāveido īpaši vakcinācijas punkti novadu centros.
“Nepieciešama daudz lielāka iesaiste no pašvaldības puses, jo pašvaldībām ir resursi. Mums ir telpas, un, otrkārt, mums ir arī iespēja informēt iedzīvotājus. Šobrīd pašvaldības šajā procesā nav iesaistītas nekādā veidā,” sacīja Čudars.
Foto: F64