MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Nedēļas nogalē stāstnieki aicina uz „Ziv zup” Kuldīgā

No 24. līdz 26. aprīlim Kuldīgā un tās apkārtnē jau devīto reizi notiks stāstnieku festivāls „Ziv zup”. Šogad festivālā piedalīsies ne vien vietējie stāstnieki un interesenti no citiem Latvijas novadiem, bet arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla „Stāstu bibliotēkas” stāstnieki.

Festivāls notiek Pavasara palu šova „Lido zivis Kuldīgā” laikā, kad pāri Ventas rumbai uz nārstu dodas vimbas. Makšķerēšanas sacensību uzvarētāji dāvina savus lomus stāstnieču zupas katlam, un viņas to vāra turpat netālu pie „Kūravas” (18. gs. sākumā celtā tiesas nama Baznīcas ielā 34) un stāsta stāstus.

Piektdien, 24. aprīlī, festivāla pasākumi būs Kuldīgas Mākslas namā (1905. gada ielā 6): UNESCO LNK tīkla „Stāstu bibliotēkas” seminārs (brīvi pieejams interesentiem), pasaku un stāstu stāstīšana bērniem, stāstnieku darbnīcas, bet vakarā koncerts „Stāsti par Kurzemes sievu galvas rotām: linkainis, nāmats un citi”.

Sestdien 25. aprīlī stāstnieki un stāstnieces rosīsies Kūravas sētā (Baznīcas iela 34, Kuldīga), kur vārīs zivju zupu un, protams, stāstīs visdažādākos stāstus. Ikviens interesents varēs savu stāstu apmainīt pret bļodiņu īpašās stāstnieku zivju zupas. Darbosies arī Virtuves studija, kurā varēs gatavot, garšot, baudīt delikateses un stāstīt stāstus (ar iepriekšēju pieteikšanos un dalības maksu). Dinas otrajā pusē kopā ar Kuldīgas slaveno stāstnieci Liesmu Lagzdiņu varēs no jauna iepazīt Kuldīgu. Sestdienas vakars noslēgsies ar jauniešu smagās mūzikas folkgrupas „SYMBOLIC” uzstāšanos. Savukārt svētdiena iecerēta kā ciemošanās diena – Kuldīgas apkārtnē un pa ceļam uz Rīgu.

Festivāls „Ziv zup” tiek rīkots kopš 2006. gada. Tas bija pirmais stāstnieku festivāls Latvijā. Šis festivāls aktualizē noteikta reģiona – Kurzemes – valodas bagātību, izlokšņu un dialektu daudzveidību, tiecas aktualizēt stāstu stāstīšanu kā nozīmīgu mantojuma daļu, izceļot pašus stāstu glabātājus, viņu unikālos stāstus un šīs tradīcijas pārmantošanu no paaudzes paaudzē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *