Lembergs: Eksperti ir pārliecināti, ka novadu reforma nedos pozitīvu efektu Latvijai
Ventspils pilsētas un novada apvienošanai nav nekāda sociālekonomiska pamata, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.
Kā zināms, Ventspils pilsētas dome aicinājusi Saeimu ievērot labas likumdošanas principu un likumprojektā “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” veidot taisnīgu, pamatotu un ilgtspējīgu, kā arī konsultācijās ar pašvaldībām apspriestu, jauno Latvijas Republikas administratīvo teritoriju sistēmu, nostiprinot gan republikas pilsētu, gan novadu administratīvo teritoriju iedalījumu. Ventspils pilsētas dome uzskata, ka Saeimas pirmajā lasījumā pieņemtais likumprojekts paredz prettiesiskus un nepamatotus Ventspils pilsētas pašvaldības iedzīvotāju tiesību ierobežojumus, kas izriet no nepienācīgā kārtā izstrādāta likumprojekta un juridisko procedūru pārkāpumiem konsultācijās ar pašvaldībām.
Lembergs, runājot par novadu reformu, uzsvēra, ka “pašreizējam novadu reformas piedāvājumam nav nekāda sociālekonomiska pamata”.
Tāpat viņš atgādināja, ka arī Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas ekspertu konsilijs ir ieteicis atlikt novadu reformas ieviešanu līdz brīdim, kad reformas virzītāji būs sagatavojuši vispusīgu analīzi un izskaidrojuši sabiedrībai pierādījumos balstītus priekšlikumus. “Šajā slēdzienā ir ar zemi nolīdzināta visa reforma, pasakot, ka tā ir bezatbildīga, nepamatota un nedos nekādu pozitīvu efektu Latvijai,” izteicās Lembergs.
Savukārt runājot par Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadības un jomas eksperti tikšanos ar Eiropas Padomes (EP) Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Monitoringa komitejas ekspertiem, kuri ieradušies Latvijā izvērtēt Eiropas vietējo pašvaldību hartas pārkāpumus administratīvi teritoriālās reformas procesā, Lembergs norādīja, ka starptautiskos ekspertus ir izbrīnījis tas, ka Latvijā tiek ierobežoti demokrātijas principi un nav noskaidrotas Latvijas iedzīvotāju domas par novadu reformu.
Tāpat eksperti esot bijuši pārsteigti par to, kā Saeimas vairākums var atlaist Rīgas domes vairākumu vai ministrs var atlaist domes priekšsēdētāju.
Foto: F64