Ķermeni un garu Ungurmuižā lutinās „Sajūtu diena”
Lai izbaudītu mierīgu un lēnu rudens dienu un lutinātu savu ķermeni un garu, 21.oktobrī tiks tīkota “Sajūtu dienā Ungurmuižā”, Raiskuma pagastā.
Dienu tiks sākta ar Hatha jogas praksi, kas ļaus pamosties un pozitīvi uzlādēties. Nodarbībai sekos gardas un veselīgas prasmīgo muižas pavāru gatavotas vēlās brokastis, jeb brančs. Dienas turpinājumā būs iespēja zīmēt savu īpašo mandalu, vēlāk viesus priecēs Riharda Saules ģitāras skaņas, baudot vasarā Ungurmuižas dārzos saplūkto tēju un pavāru pagatavotu gardu kūku.
Daina Liepiņa ir Labo Sajūtu Laboratorijas jogas pasniedzēja. Viņa iemieso sevī patiesu dabas bērnu, mīl savā nodabā staigāt pa mežu un klausīties klusuma skaņā. Sākotnēji Daina apguvusi audzinātājas pirmskolas iestādē profesiju. Savukārt Sporta akadēmijā liktie pamati sniedz zināšanas, lai izskaidrotu jogas iedarbību gan fizioloģiski, gan anatomiski.
Hatha jogas saknes meklējamas Indijā, kā viens no posmiem, lai ķermeni fiziski un garīgi sagatavotu meditācijām. Filozofiski terminam “hatha” ir dziļa simboliska nozīme. “Ha” – saule, “tha” – mēness. No sanskrita tulkojot, joga nozīmē “savienība” un “vienotība”.
Savukārt mandala hinduismā un budismā ir garīgs rituāls simbols un reizē mākslas darbs, kas apzīmē Visumu. Mandala ir sanskrita termins, kas burtiskā tulkojumā nozīmē ‘aplis’.
Mūziķis Rihards Saule savos radošajos meklējumos pievērsies dažādiem mūzikas stiliem un žanriem, sākot no roka un folkmūzikas, beidzot ar kompozīcijām simfoniskajam orķestrim. Rihards atskaņo gan savu oriģinālrepertuāru, gan citu autoru radītas kompozīcijas, aranžējot tās ģitārai un balsij.
Ungurmuiža ir harmonisks 18. gadsimta koka ēku ansamblis, milzu ozolu ieskauts, tas ieņem nozīmīgu vietu Latvijas kultūras pieminekļu mantojumu vidū. Muižu kā savas dzimtas māju 1732. gadā cēlis barons fon Kampenhauzens. Šobrīd Latvijā nav saglabājušās līdzīgas baroka koka celtnes, kuru iekštelpas ir tik bagātīgi izgreznotas ar sienu gleznojumiem.