Nedēļas nogalē Kuldīgā norisināsies skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur”
8. un 9. oktobrī, gatavojoties Latvijas Valsts simtgadei, Kuldīgas pilsētā pirmo reizi notiks skatuves mākslas festivāla “Teātris ir visur” ieskandināšana – sava veida Kuldīgas teātra svētki divu dienu garumā.
Teātra atgriešanās Kuldīgā ir ne tikai kuldīdznieku, bet arī tuvāku un tālāku pilsētas viesu sen lolota vīzija, un tieši tāpēc šī gada festivālā lielākā uzmanība tiks pievērsta tieši kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem. Teātra svētku īpašais akcents ir mākslas īsfilmas “Teātris ir visur” uzņemšana ar Kuldīgas iedzīvotājiem galvenajās lomās. Filmas saturs tiks veidots, pamatojoties uz Kuldīgas iedzīvotāju ikdienu, kas savijas ar teātri – “teātris kā dzīve un dzīve kā teātris”.
Pilsētas senā arhitektūra un atmosfēra ir kā radīta skatuves mākslas notikumiem. Festivālu atklās un kopā ar Karalisko Improvizācijas teātri uzstāsies stand-up komēdijas žanra spilgtākais pārstāvis Latvijā, pieredzējis improvizators, aktieris, režisors un komiķis Jānis Skutelis. Dirty Deal Teatro ar izrādēm “Pielipīgie vārdi” un“Veiksmes akadēmija”, kā arī Galerija “Istaba” ar Jāņa Znotiņa režisēto izrādi“Kaka un pavasaris” festivālā rūpēsies tieši par mazākajiem skatītājiem un viņu vecākiem, iepazīstoties ar Raiņa darinātajiem jaunvārdiem, mācoties ģērbšanās, lasīšanas, bērnudārzā iešanas mākslu, kā arī kopā ar bērniem un jauniešiem domās, kas ir “veiksmes formula”.
Starp festivāla dalībniekiem arī Latvijas Kultūras akadēmijas Skatuves mākslas festivāla “Patriarha rudens 2015” spilgtākās izrādes – Dramatiskā teātra aktiera mākslas un režijas mākslas studentu izrāde “Liesmojošā tumsa” Elmāra Seņkova režijā, festivāla laureāta Toma Treiņa izrāde “Stāsti no abām kabatām”, kas tika atzīta par “Patriarha rudens 2015” labāko režijas darbu, kā arī jaunās horeogrāfes Agates Bankavas laikmetīgās dejas izrāde “Rauts”.
Jāizceļ arī viesi no kaimiņzemes Krievijas, kas festivālā viesosies ar divām viesizrādēm. Maskavas dramatiskā teātra “Театр на Малой Бронной” viena no izrādēm “Vilki un avis” gaidāma uz jautras un rotaļīgas nots turpretī “Īpašie cilvēki” ir veltīta ar autismu slimu bērnu vecākiem. Izrāde “Īpašie cilvēki” ir veidota uz dokumentālo materiālu bāzes: reālu cilvēku vēstulēm, dienasgrāmatām, kā arī intervijām. Maskavā visiieņēmumi no pārdotajām biļetēm tiek novirzīti Maskavas ārstnieciskās pedagoģijas centram. Arī Kuldīgas festivālaietvaros šai izrādei būs līdzīgs mērķis – tā tiks spēlēta Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, un ieņēmumi no ziedojumiem tiks novirzīti Kuldīgas novada invalīdu biedrībai.
Festivāla noslēgumā gaidāma dejas izrāde “Tango Līnijas” – dejas un mūzikas izrāde par pasaulē kaislīgāko un smeldzīgāko deju – tango. “Tango Sin Quinto”mūziķi un dziedātāja Aija Vītoliņa rūpēsies par izrādes muzikālo noformējumu.
Festivāla programmu papildinās krāšņa Masku balle Kuldīgas Mākslinieku rezidencē, kurā ikvienam būs iespēja ieplūst uz skatuves un kino redzētu tēlu pūlī, baudot muzikālus pārsteigumus un izmeklētu latviešu kino īsfilmu un dzejas lasījumu programmu. Masku balles dekorācijas būs veltītas Latvijas teātru izrādēm un pašmāju kino darbiem, tādēļ viesi aicināti ļauties iedvesmai un ierasties pašu gatavotās maskās, kopā radot brīnišķīgus svētkus gan sev, gan citiem apmeklētājiem.
“Teātris ir visur” ideja ir balstīta uz domu, ka teātris nepārtraukti ir sastopams mūsu ikdienā, Festivāla programma ir veidota tā, ka sagaidāmo notikumu pamatā ir interaktivitāte ar skatītāju, ļaujot auditorijai būt ne tikai vērotājam, bet arī dalībniekam.
Foto: Publicitātes